wiersze nienapisane

miła informacja

 • poniedziałek, 11 czerwca 2018
 • niedziela, 17 lipca 2016
  • 400!!!

   To już 400 wpisów tutaj. Aż sobie nie dowierzam. Dziękuję wszystkim, którzy tu zaglądają. Jestem bardzo wdzięczny tym, którzy zdecydowali się napisać jakiś komentarz. To dla mnie jest zawsze święto.

   Większość wpisów to po prostu moje wiersze z 2 tomików. Przepraszam, że przez pomyłkę było kilka powtórzeń. Było trochę recenzji innych autorów, trochę recenzji teatralnych i parę innych rzeczy.

   Nadspodziewanie dużo było wejść do tego bloga. Aż nie chce mi się wierzyć, że mogło być od kilkuset do kilku tysięcy tygodniowo.

   Dziękuję.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   krzysztofzdunek
   Czas publikacji:
   niedziela, 17 lipca 2016 20:34
 • czwartek, 08 października 2015
  • Czy H. i E. to czarownice?

   Czarownice, a może wróżki lub jasnowidzki.

   Słucham jak rozmawiają przez Skype'a o książkach: "Nobla powinna dostać Swietłana Aleksijewicz". No, i co? I stało się.

   Ale to nie koniec czarów, wróżb i znaków: zarwałem wczorajszą noc czytając "Czasy secondhand". I co? Wstaję. Kawa i tak dalej. Siadam do komputera, mając za podkładkę pod myszkę właśnie tę książkę S. Aleksijewicz, otwieram i czytam tytuł wybity czerwonymi literami: "Swietłana Aleksijewicz otrzymała Nobla z literatury". No, istne czary.

   Ale czekaliśmy na to. Aleksijewicz z wielką empatią słucha wszystkich i opisuje ich prawdziwe, często straszne, historie. Przy tym nikogo i niczego nie osądza, a piszę przecież o rzeczach przerażających.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   krzysztofzdunek
   Czas publikacji:
   czwartek, 08 października 2015 23:58
 • poniedziałek, 25 maja 2015
 • piątek, 22 maja 2015
 • piątek, 15 maja 2015
  • Pani Ślotała i Bożenka rządzą

   "Co pan tak studiuje, panie sąsiad?" - pyta mnie właściciel miłej suczki, spacerujący z panią od bigla.

   - A, tak szukam w gazecie czegoś miłego i humor poprawiającego.

   I jak?

   - Właśnie się dowiedziałem, że gmach filharmonii w Szczecinie został uznany za najładniejszy w całej Europie. Wyobraża pan sobie?

   - To bomba. No, ale w telewizji nic o tym nie mówili. "Ani w mojej gazecie nie pisali" - odezwała się pani od bigla.

   Za to czytali i słyszeli przez cały tydzień o tym jak to młoda aktorka-amatorka (Bożenka z Klanu) opowiadała o swoim pierwszym razie. Czytali też i wiedzą jaką płeć ma przyszłe dziecko niejakiej pani Ślotały.

   Ja: Pan Ślotało też się ciesz?

   - On - ojciec dziecka - wcale się tak nie nazywa. - spojrzeli na mnie z politowaniem.

   - Jest coś więcej?

   - Wyobraźcie sobie, państwo, że w Królewskiej Operze w Londynie odbyła się premiera opery naszego Karola Szymanowskiego "Król Roger" i podobno to był ogromny sukces tej opery i Mariusza Kwietnia w roli tytułowej.

   - "Kurcze, o tym znowu nie zapodali w okienku". "I w mojej gazecie też.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   krzysztofzdunek
   Czas publikacji:
   piątek, 15 maja 2015 18:15
 • czwartek, 07 maja 2015
  • Cudze chwalicie...

   To powinien być jeden z czołowych newsów we wszystkich programach informacyjnych TV i nie tylko: Eksperci z Międzynarodowego Funduszu Walutowego uznali polski system bankowy za jeden z najlepszych, jeśli nie najlepszy, w świecie. Przepadali ponad 170 krajów. Stworzyli nowy wskaźnik oceny - t.zw. FD Index - i wynosi on dla Polski 0,5 pkt. I jest to podobno wskaźnik najlepszy z możliwych. I dalej: to tłumaczy dlaczego Polska najlepiej(!) poradziła sobie z niedawnym kryzysem.

   Tymczasem u nas w dziennikach o tym ani słowa - są jakieś pierdoły, albo wszechobecne biadolenie i kompleksy.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   krzysztofzdunek
   Czas publikacji:
   czwartek, 07 maja 2015 10:57
 • poniedziałek, 04 maja 2015
  • Brawo Lechici, brawo Legioniści

   Można? Można. Może być prawdziwe święto piłkarskie w naszym kraju. Był bardzo ciekawy i zacięty mecz o Puchar Polski. Była piękna oprawa organizatorów i - przede wszystkim - kibiców obu drużyn, był w miarę kulturalny doping. Nie było zadym, nienawiści, a za to jakiś naprawdę wyczuwalny szacunek dla przeciwnika. Idą gracze Lecha po odbiór medali za II miejsce w szpalerze Legionistów, a ci biją brawo. I na odwrót. Brawo. Na pierwszym miejscu stawiam tu Lecha, bo Legii jako zwycięzcy tego spotkania na pewno łatwiej było bić brawo pokonanym. Niedawno za granicą ktoś mnie zaczepił i pochwalił Poznań za Euro sprzed 3 lat, a mnie - Warszawiakowi - zrobiło się naprawdę miło. Teraz czekam na np. 3 polskie drużyny w fazie pucharowej. Niech będą to Legia, Lech, Wisła lub Śląsk, a w następnych latach jeszcze Lechia.

   Ten tekst edytowałem w wieczorną sobotę. I nawet napisałem coś mniej więcej takiego: "Niech biorą z nas przykład kibice z reszty Europy, ze szczególnym uwzględnieniem Włoch, Holandii i Bałkanów, gdzie tak często dochodzi do chamskich ekscesów". Później dowiedziałem się o Knurowie i czar prysł.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   krzysztofzdunek
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 04 maja 2015 12:43
 • sobota, 14 lutego 2015
 • środa, 19 listopada 2014

Kanał informacyjny