wiersze nienapisane

Legia

 • wtorek, 12 kwietnia 2016
  • Bez Wisły, Jagiellonii, Śląska...

   Można nie kibicować temu lub innemu klubowi, można go nawet nie lubić, ale... Ale gdzieś tam w głębi duszy tli się jakiś - nawet, lekki, ale jednak - szacunek i żal, że ich z nami nie ma.

   Cieszę się, że obok Legii jest w Ósemce Lech, Lechia, Pogoń, Piast, Cracovia, Ruch... Wiem, że Ósemka nie z gumy, ale żal że nie ma Wisły, Jagiellonii, Śląska...

   Chciałbym zamiast 16-ki podzielonej na grupy 18 drużyn w ekstraklasie, byłoby tylko o 3 mecze mniej. Zmieściłyby się w niej też - być może - Zawisza, Polonia, koniecznie jakiś klub z Łodzi, może z Warmii i Mazur, z Podkarpacia. Marzy mi się tak i roi.


   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   krzysztofzdunek
   Czas publikacji:
   wtorek, 12 kwietnia 2016 13:41
 • wtorek, 24 lutego 2015
  • Głupie kompleksy

   Wczoraj przyleciała do nas grupa holenderskich inżynierów z branży naftowo-gazowej. Podczas przerwy kawowej w naradzie jeden z Holendrów mówi (relacja moich 2 kolegów):

   - Byłem w czwartek na meczu Ajaksu z Legią w Amsterdamie i jedna rzecz nie daje mi spokoju. Otóż niedaleko ode mnie siedziała grupka Polaków i trzymała polską flagę (!) z napisem "Legia k....a". O co tu chodzi?

   - To pewnie byli kibice holenderscy - odpowiada jeden z naszych.

   - Ależ skąd - to byli Polacy. Między sobą nie mówili ani po holendersku, ani angielsku. Poza tym 2 miało wąsiki.

   - No, wiesz - mówi drugi z naszych - Legia nie jest lubiana wśród kibiców innych polskich klubów.

   - Ajaks też jest nienawidzony w Rotterdamie, Hadze, Enschede, ale nigdy nie widziałem i nie słyszałem żeby jakiś Holender gdzieś w Londynie, Paryżu, czy Madrycie trzymał holenderką flagę z napisem "Ajaks = k,,,,a". Nie słyszałem też żeby jacyś kibice Manchesteru coś takiego robili za granicą przeciwko np. Chelsea, kibice Barcelony przeciwko Realowi, rosyjscy kibice Spartaka przeciwko Zenitowi, czescy Banika przeciwko Sparcie Praga itd.

   - No, cóż - mówi któryś z naszych - być może ta grupka chciała się po prostu wkupić, podlizać Holendrom po - być może - miesiącach popychania, wykorzystywania w waszym kraju.

   - Może właśnie tak w tym przypadku było, tyle że metoda jest żałosna. Może nawet ktoś ich poklepał protekcjonalnie po ramieniu, może dał się zaprosić na piwo, ale - wierzcie mi - skutek jest odwrotny. To ewentualne poklepywanie po plecach jest z towarzyszeniem mniej lub bardziej okazywanej pogardy.

   Coś misię zdaje, że Tulipan miał rację.

   (Podobno holenderska telewizja ze złośliwą satysfakcją pokazała tę flagę z napisem).

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   krzysztofzdunek
   Czas publikacji:
   wtorek, 24 lutego 2015 13:06
 • środa, 21 listopada 2012
 • wtorek, 20 listopada 2012

Kanał informacyjny