wiersze nienapisane

Wpis

środa, 14 lutego 2018

Pytania, pytania... (2)

7. Zerknąłem do twojej notki biograficznej. Stoi tam napisane, że zadebiutowałeś dawno, dawno temu w "Radarze" i od razu umieścili twoje wiersze na kolumnie
"Wiersze, które warto przeczytać". Gratulacje, bo to chyba rzadko spotykane, debiutant od razu wskoczył do tej kolumny. Czy się mylę? I powiedz jak do tego doszło?

8. I jeszcze jedna rzecz z tym związana. Po tym debiucie w "Radarze" i "Nurcie" nastała u ciebie długoletnia, chyba 20-letnia, cisza. Co się stało? Dlaczego nie poszedłeś za ciosem?

9. Zauważyłam u Pana ogromną rozpiętość tematów i tła do wierszy - Biblia, mity, geografia, astronomia, Nitsche, Arendt i in. To zamierzone? Skąd to wynika?

10. Przez kilkadziesiąt lat wydałeś zaledwie 2 tomiki - ok. 170 - 180 wierszy tylko. Średnio licząc, to wychodzi że gdzieś tak 3 na rok. Nie za mało? A może masz w szufladzie co najmniej drugie tyle? Masz jakieś plany wydawnicze w najbliższym okresie?

11. Od czystej liryki z bogactwem metafor do rzeczy bardzo, bardzo poważnych. W czym się Pan lepiej czuje? I które wiersze pisze się Panu łatwiej?

Chyba wszystkie pytania wyłowiłem.

Szczegóły wpisu

Tagi:
Kategoria:
Autor(ka):
krzysztofzdunek
Czas publikacji:
środa, 14 lutego 2018 17:44

Polecane wpisy

Trackback